Duben 2017

Životní změna

20. dubna 2017 v 1:43 | Gábnus
Ahoj,

před dvěma týdny jsem změnil bydliště, a s tím přišlo i jedno zásadní životní rozhodnutí. Stal jsem se vegetarián.

Tato myšlenka byla v mé hlavě dlouhou dobu. Problém byl, že jsem bydlel doma, kde nebylo možné být vegetariánem. Každé jídlo obsahovalo maso. Teď bydlím sám, o jídlo se starám sám, a tak se můžu stravovat, jak chci.

Vše jsem si představoval velice jednoduše. Naučím se vařit, alespoň něco málo a občas si něco koupím. Problém je, že na vaření nemám moc času. Většinou přijdu z práce okolo 7 hodiny a okolo 10 musím jít spát. Nechci zabít volný čas vařením, i kdyby to byla pouhá půlhodina. Proto si jídlo kupuji, což je ale velice složité.

První týden jsem si našel pizzerii při cestě domů, kde měli tři vegetariánská jídla, velice chutná. Po týdnu jsem zjistil, že jsem byl obelhán. Dvě ze tří vegetariánských jídel už nenabízeli a místo toho mi dávali to samé akorát s masem. Musel jsem si tedy najít jiný druh stravy pro večeři. V obchodě, kam chodím každý den, nabízí těstoviny se sýrem a rajčatovou omáčkou. Tento pokrm se stal mou každodenní večeří. Popravdě hlavní součástí večeře, která zahrnuje rovněž jogurt a dva muffiny :-). Zkoušel jsem i další vegetariánská jídla, ale žádná mi nechutnala. Buď byla hodně sladká (kuskus se zeleninou) nebo byla použitá špatně chutnající zelenina. Pokračuji v hledání, doufám, že brzy něco najdu.

Zatím jsem se věnoval večeři, ale co oběd? Ten mám většinou v práci a prakticky pokaždé je to stejné, protože nic jiného na mě nezbývá - Americké brambory se zeleninovým salátem, hroznové víno a malinový minimuffin. Pokud mám volno, což se moc často nestává, většinou pouze jednou týdně, zatím to řeším pokaždé jinak občas vegetariánský burger, občas bageta a občas ty samé těstoviny, které mívám i k večeři.

Upřímně maso mi nechybí. Důvod, který stojí za tímto rozhodnutím, není nějak složitý. Jednoduše mi maso nechutná, a naopak těstoviny, rýži a zeleninu mám rád.

Have a nice day
Gábnus