Pracovní progres

8. března 2017 v 1:56 | Gábnus
Ahoj,
od prvního dne utekli už dva týdny. Dny, kdy jsem pouze uklízel stoly, jsou dávno minulostí.

Po pár dnech v práci jsem se začal učit dělat různé druhy kávy. V nabídce máme: Espresso, Machiatto, Americano, Latte, Mocha, Babychino, Flat White, Hot Chocolate a Cappuchino. Už vím, jak kterou kávu udělat. Problémem je rychlost. Potřebuji spoustu praxe, abych byl rychlejší a možná i lepší než jsem teď. Práci na kávovaru mi vysvětlovali 3 lidé a každý jinak. Musím na to asi přijít sám.

Další na řadu přišla pokladna. Člověk by řekl, že s tím nebude problém. Chyba!!! Opravdu není problém najít a namarkovat vybrané zboží. Problém ale nastává, když vybrané zboží je součástí speciality nebo se produkt nenachází v nabídce (tudíž musím vybrat něco jiného za stejnou cenu). Jak jsem zjistil v pondělí, problémem může být i sleva pro zaměstnance, která je každý den jiná. I tady je potřeba spousta praxe abych pracoval rychleji a netvořila se fronta.

Krátce po pokladně jsem začal také obsluhovat lidi. To znamená, že jsem začal nandavat jídlo na talíř. Tady je pouze jeden problém - zapamatovat si kolik příloh a toppingů patří k určitým jídlům.

Když už zvládám obsluhu zákazníků a všechno, co k tomu patří, na řadu přišlo uzavírání jednotlivých částí. Musí se uzavřít teplá jídla, studená jídla, zákusky a vyčistit kávovar, není na tom nic moc složitého, jen na něco nezapomenout. Na druhé straně, kde se umývá nádobí, je potřeba vypnout myčku a vyčistit filtr (kéž bych byl Ozzákem a neměl čich).

Vraťme se ale na začátek. A začátkem myslím dobu před otvíračkou. V této dvouhodině se musí doplnit všechno, co dochází a připravit jídlo. Příprava jídla je pro mě zatím zapovězená. Kromě snídaňových sendvičů jsem k této práci zatím moc nepřičichnul.

Úkol pro další dny je tedy jasný. Všechno zlepšit, zrychlit, doučit a začít zdokonalovat maličkosti.

Have a nice day
Gábnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hydra Hydra | 9. března 2017 v 12:49 | Reagovat

Wow, to je super. Přečetla jsem všechny články a čumím, mám z toho takový dobrý dojem a fandim ti. Doufám, že budeš přidávat pravidelně. Zajímalo by mě spousty dalších věcí. Držím ti palce! :-)

2 londynskysen londynskysen | 10. března 2017 v 2:22 | Reagovat

Děkuju, klidně napiš, co by tě zajímalo. Inspirace se vždycky hodí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama