První let

7. února 2017 v 22:28 | Gábnus
Ahoj,

poprvé se svém mladém životě (22 let) jsem nasednul do letadla. Dokonce jsem do této chvíle nikdy nebyl v zahraničí. Jednou to přijít muselo a jsem rád, že k tomu došlo při příležitosti stěhování se do Londýna.

Před odletem jsem byl značně nervózní - no, po pravdě - tento stav jsem měl od doby, kdy jsem si zakoupil letenku. Hodně jsem se vyptával lidí, kteří už zkušenosti s letem měli, a to mě do značné míry uklidnilo. Ale silná nervozita zůstala, takže jsem do toho skočil rovnýma nohama, jako skokan do vody z extrémní výšky.

Přeskočím nezajímavé, i když dojemné informace o loučení a nudné situace, které nastaly na letišti, a přejdu rovnou k podstatě. Nastoupil jsem do letadla, našel jsem si vlastní sedadlo a čekal, co se bude dít. Po pár minutách se začalo letadlo pohybovat po ranveji. Nemohl jsem si pomoct a stále jsem koukal z okénka. Seděl jsem ale v sedadle u uličky, takže jsem viděl víceméně jenom křídlo. Po pár minutách čekání na nás přišla řada. Rozjetí letadla do rychlosti před vzletem poznáte jenom kvůli zvyšujícímu se hluku. Jinak jsem já osobně nic nepoznal.

Slyšel jsem spoustu historek o tlaku a zaléhávání uší při vzletu a přistání, ale já nic necítil. Tedy do doby než jsem se podíval před sebe. Dokud jsem koukal z okénka bylo vše stejné jako na zemi, ale jakmile jsem se podíval před sebe, cítil jsem změnu tlaku ale uši jsem zalehnuté neměl, jenom jsem cítil, jak se rýma pohybuje ve všech dutinách.

Let sám o sobě je klidný, trošku to drncá, ale jinak klidný, pokud naleznete polohu, klidně si můžete dáchnout (já jsem takovou polohu nenašel). Docela strach jsem měl z turbulencí, ale v průběhu letu jsem doufal, že nějaké budou, abych věděl, jaké to je. Dočkal jsem se těsně před přistáním. Přirovnal bych to k výmolům na silnici, je to nepříjemné, ale dá se to zvládnout.

No a nakonec přistání, to jsem zaregistroval až v okamžiku, kdy se letadlo dotklo země, protože to byla rána a trošku otřes.

Suma sumárum, stal jsem se jedním z lidí, kteří říkají: lítání se vůbec nemusíš bát, bude se ti to líbit. Mně se to líbilo, i když to byly dvě dlouhé hodiny. Doba letu je minimální, ale pro mě to byla nekonečná nuda.

Have a nice day
Gábnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama