Práce

17. února 2017 v 17:59 | Gábnus
Ahoj,

našel jsem si práci. V tomto článku bych shrnul všechno, co jsem ohledně práce zatím prožil.

Hned druhý den po příletu jsem byl na pohovoru v jedné nejmenované belgické kavárně. Byl to skupinový pohovor. Na konci nám bylo řečeno, že se nám ozvou, kdy a kam máme přijít na zkušební směnu - mně se neozvali. Ve stejný den jsem se byl zapsat do agentury, která zajišťuje catering pro bohaté lidi. Jedná se o pěti hvězdičkové akce. Po více jak týdnu se konal trénink, kde nám bylo vše ukázáno - technika nošení více talířů, sklízení ze stolu, prostírání stolu, nalévání nápojů, servírování jídel a další podstatně věci. Jedná se o velice zajímavou práci, která bude mou druhou prací, jež budu provozovat ve svém volném čase.

V dalších dnech jsem byl na několika pohovorech, kde jsem většinou odevzdal své CV a tím to skončilo. Po týdnu jsem dostal kontakt na agenturu, která zprostředkovává housekeeping (uklízení hotelových pokojů). Zapsal jsem se tam a měl jsem od dalšího týdne začít. Toto rozhodnutí mi nepřipadalo správné. Do Anglie jsem přijel, abych si zlepšil angličtinu, a s nábytkem si asi nepopovídám, takže to nebyla ideální práce. Zároveň jsem v této agentuře dostal nabídku na dvoudenní brigádu - přestavování nábytku v hotelu, kterou jsem přijal, a bude to má první placená zkušenost v Londýně. Ten samý den jsem se dozvěděl o aplikaci, která je velice populární a po vlastní zkušenosti můžu říct - úžasná.

Jmenuje se Job Today. Zaměstnavatelé vkládají nabídky a vy po vyplnění svých informací pouze klikáte na "Aply" u nabídek, které se vám líbí. Odpověď musí přijít do 24 hodin. Já jsem takhle za večer zažádal o 17 pracovních pozic číšníka a doufal jsem, že někdo bude mít zájem. Dočkal jsem se prakticky okamžitě. Asi po 20 minutách (jednalo se o noční hodiny - přibližně půlnoc) jsem dostal odpověď z jednoho občerstvení. Omlouvám se, nevím jak lépe to popsat. Je to něco mezi restaurací a bufetem. Ráno jsem odepsal a domluvili jsme se, že hned za dvě hodiny přijdu na zkušební dvouhodinovou směnu.

Po příchodu se mě ujala jedna ze zaměstnankyň. Dostal jsem zástěru a první instrukce. Měl jsem uklízet stoly. Stolů je tam přibližně 30 a asi po deseti minutách mi tekl pot po čele. Občas se mě někdo na něco zeptal, bohužel buď jsem nerozuměl, nebo jsem nevěděl, protože jsem se tam vůbec nevyznal. Další na starost jsem dostal leštění příborů a nakonec jsem se dostal i k mytí nádobí. Víc jsem toho nestihl, protože ty dvě hodiny utekly neskutečně rychle. Na konci za mnou přišla manažerka. Řekla, že mám dobrou angličtinu a že si mě nechá. Domluvili jsme se na začátku v pondělí. Protože tři dny mezi zkušební směnou a pondělkem jsem měl plné. Kromě toho co jsem si už vyzkoušel, bych měl obsluhovat zákazníky, připravovat kávu, možná i pracovat u pokladny.

Asi jsem vynechal jednu zásadní informaci. Jedná se o restauraci/bufet v Childhood museum, kam si chodí děti hrát. Takže převážná většina zákazníků jsou rodiče s malými dětmi. Malými dětmi myslím děti zhruba do 10 let.

Pracovní doba je podle mě naprosto skvělá. Otevírací doba je od 10 do 17 hodin od pondělí do neděle. Já bych tam byl někdy 4 hodiny někdy celou dobu. Dojíždění mám maličko delší, cesta mi trvá přibližně 45 minut. Nejlepší na tom asi je oblečení. Všude, kde jsem byl, chtěli, abych nosil formální kalhoty, formální černé, kožené boty s tkaničkami, černou nebo bílou košili. Tady jsem žádné instrukce nedostal. Jediná připomínka byla k řetízku, který nesmí být vidět. Musím ho sundavat nebo si zapnout košili až ke krku. Koukal jsem tedy na oblečení ostatních. Boty se pravděpodobně vůbec neřeší. Kalhoty a vršek byly většinou černé, ale nic formálního.

Jak bych tuto zprávu jen zakončil. Ano, už vím. Jsem naprosto spokojený a doufám, že bude spokojenost i u mých nadřízených a kolegu s mými výkony.

Have a nice day
Gábnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama