National Insurance Number

8. února 2017 v 21:45 | Gábnus
Ahoj,

dnešní článek věnuji číslu, bez kterého nemůžete v Anglii pracovat. Jedná se o National Insurance Number, zkráceně NIN.

Nejprve se musíte objednat. Zavoláte do Job centre. Hovor začíná otázkou, proč žádáte o NIN, dále řeknete své jméno, datum narození, národnost, kdy jste přijeli, telefonní číslo a britskou adresu. Na oplátku dostanete referenční číslo, termín a místo, na jakou pobočku máte přijít, a co si máte přinést sebou (Občanku nebo pas a smlouvu o bydlení).

V daný termín byste měli být na místě 5 minut před stanoveným časem, dříve Vás do budovy stejně nepustí. Poté vyplníte krátký formulář, který odevzdáte a sednete si na nějaké volné místo, kde čekáte, až si Vás zavolají. Já osobně jsem čekal cca 50 minut.

Když slyšíte své jméno, následujete člověka, který ho vyvolával. Ten člověk se Vás ptá převážně na stejné otázky, které zazněly při telefonním hovoru. Okopíruje si Vaší občanku nebo pas a nájemní smlouvu. Zkontrolujete, jestli jsou uvedené údaje správné, dáte několik autogramů, dostanete jeden papír a jdete opět čekat. Pokud jsem správně slyšel, musí být ověřen Váš doklad totožnosti. Po zhruba čtvrthodině je opět vyvoláno Vaše jméno, vrátí Vám dokad totožnosti a můžete odejít.

V porovnání s českým úřadem práce bych řekl, že v Česku je lepší systém, ale zřejmě to bude tím, že tam nechodí tolik lidí. Na druhou stranu lidé tady byly příjemnější a sympatičtější než ti, s nimiž jsem se setkal v Česku.

Have a nice day
Gábnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama