Nákupy

17. února 2017 v 18:26 | Gábnus
Ahoj,

dnešní článek věnuji nákupům a porovnání cen s Českou republikou. Prosím berte na vědomí, že se jedná o mé zkušenosti z týdenního pobytu, proto nemusí být všechny informace jednoznačně tak, jak o nich píši.

Začnu drogerií. Byl jsem si koupit prostředky do koupelny jako je šampon, gel na vlasy a podobně. Nevím, jestli mohu, ale hlavně nechci nikomu dělat reklamu, takže nebudu jmenovat. Našel jsem obchod v dříve uvedeném the Mall, kde jsou všechny tyto věci za 1 libru, v přepočtu tedy zhruba 32 korun. Oproti Česku si myslím, že je to docela velký rozdíl. Nejedná se přitom o nějaké neznačkové nebo špatné prostředky.

Na oblečení je tu úžasný obchod, kde je obrovský výběr pro muže, ženy i děti, za skvělou cenu. Pro porovnání, než jsem přiletěl do Londýna, kupoval jsem si v Česku obyčejné černé kalhoty. Zaplatil jsem 550 Kč. Tady jsem si koupil formální kalhoty a dvě bílé košile v přepočtu za 570 Kč. Pouze za kalhoty jsem zaplatil cca 320 Kč.

Omylem jsem zabloudil i na tržiště, o kterém jsem psal v minulém článku. I zde jsou ceny velice dobré. Nevím, jak je to s kvalitou, protože oblečení vlastním pouze pár dnů, ale obyčejná černá košile mě vyšla na 5 liber (160 Kč).

Horší už je to ale s jídlem. Určitě levněji vyjde připravovat si jídlo sám doma. Tady je můj obrovský nedostatek, jelikož z teplých jídel zvládnu maximálně smažená vajíčka. Ceny ve fast foodu se dají srovnat s českými cenami. V restauraci jsem ještě nebyl. Ovoce a zeleninu je pravděpodobně nejlepší kupovat také na tržišti. Je tu daleko větší výběr a lepší ceny než v klasických obchodech.

Poslední zmínka je o nájmu. Bohužel nemohu posloužit, jak je to s cenami elektřiny, vody a plynu, protože tady funguje jiný systém než v Česku. Systém, který jsem z velice rychlého, slovenského výkladu nepochopil. Ale ubytování je tu určitě o hodně dražší než v Česku. Já bydlím ve sdíleném domě se šesti dalšími lidmi. Jak už jsem psal, máme společnou kuchyň, jednu místnost a koupelnu. Já osobně mám pokoj pro dva, ve kterém bydlím sám. Pokoj pro jednoho pro mě nebyl k dispozici. A za toto ubytování platím 550 liber měsíčně. V přepočtu se jedná zhruba o 17 500 Kč. Za takovou cenu seženete v Česku úžasné bydlení. Musím podotknout, že se jedná o nejdražší typ pokoje. Single pokoje se pohybují od 360 do 440 liber.

Největší rozdíl, který dělá Londýn dražší než Česko, je ubytování. V ostatních věcech je Londýn výhodnější.

Have a nice day
Gábnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama