Leden 2017

Jak to všechno začalo

23. ledna 2017 v 19:06 | Gábnus
Ahoj,

v prvním článku bych se rád věnoval začátku s agenturou Czech-us.

Jednoho ošklivého prosincového dne, kdy opět nesněžilo a zimu to venku připomínalo jen vzdáleně, jsem se rozhodl vycestovat do zahraničí, konkrétně do Londýna. Důvodů jsem měl hned několik, ale těma vás nebudu znechucovat.

Po chvíli hledání jsem narazil na inzerát agentury Czech-us, který mě zaujal. Po přečtení webových stránek jsem vyplnil nezávazný formulář, na jehož základě mi o dva dny později telefonovala zástupkyně agentury. Při telefonátu jsem se dozvěděl nejdůležitější informace o projektu a dostal jsem čas na rozmyšlenou. Po pár dnech úvah jsem se rozhodl vydat na tuto dlouhou ale zajímavou a dobrodružnou cestu.

Jediná podmínka, která bránila mému vstupu do programu, byla prokázat dostatečnou úroveň angličtiny. Zkoušky byly hned dvě. První se konala se zástupkyní agentury přes telefon. Odpovídal jsem na 4 otázky, které jsou nejčastěji pokládány u pohovoru. Telefonát mě zastihl nepřipraveného při čištění kotle. Nevím, jestli tím byly ovlivněny moje odpovědi, ale pro lepší pocit v to doufám. Moje odpovědi byly tahané z malíčků u nohy, ale asi dávaly smysl, jelikož jsem uspěl. Druhý pohovor se konal přes Skype přímo s koordinátorkou v Londýně. Tento pohovor probíhal jinak, nejprve jsem měl mluvit o svých pracovních zkušenostech a postupně jsme přešli v konverzaci obecnější. Druhý pohovor proběhl daleko lépe než první a k mé radosti jsem dostal druhý souhlas. Jediná podmínka byla tedy rozmetaná na kousíčky.

Následovalo vyřizování nezbytností před odletem, ale tomu se budu věnovat v dalším článku.

Have a nice day
Gábnus